Projektas „Socialinė emocinė sveikata“
Birželio 13 d. Švietimo centre pradėtas įgyvendinti projektas „Socialinė emocinė sveikata“, kurio veiklas finansuoja Panevėžio rajono savivaldybė. Šiuo projektu siekiama stiprinti Panevėžio rajono švietimo pagalbos mokiniui specialistų žinias, gebėjimus ir kompetencijas socialinio emocinio ugdymo srityje. Seminarą „Žmogaus savastis. Unikalumo atpažinimas“ lektorius Vaidas Arvasevičius pradėjo Khalil Jibran mintimis:
Jūsų vaikai nėra jūsų.
Jie – Savęs išsiilgusio Gyvenimo sūnūs ir dukros.
Jie atėjo per jus, bet ne iš jūsų, ir nors jie su jumis, jie jums nepriklauso.
Jūs galite atiduoti jiems savo meilę, bet ne mintis, nes jie turi savąsias.
Jūs galite priglausti jų kūnus, bet ne jų sielas, nes jų sielos gyvena rytojaus namuose, kurių jūs net svajonėse negalite aplankyti.
Jei galite, siekite būti į juos panašūs, bet nesistenkite jų padaryti panašių į save. Nes gyvenimas neina atgal ir negaišta vakarykštėje dienoje.
Jūs – lankai, iš kurių lyg gyvos strėlės paleisti jūsų vaikai.
Su projekto dalyviais dalinosi žiniomis apie asmenybinio identiteto sampratą, charakterio ypatumus, savirealizacijos, savęs suvokimo aspektus, savigarbą, savivertę, savikontrolę, gyvenimo prasmę ir motyvus, nerimo ir baimės šaltinius, vaikystės patirčių vaidmenį, reakcijų į aplinką tipą, nuostatas ir kt. Pasak lektoriaus, svarbiausia yra žmogaus identiteto ugdymas, asmenybės tapatumo formavimasis. Tinkamas savo identiteto pojūtis skatina geresnę psichinę savijautą, prisitaikymą aplinkoje, savo vertės pajautimą ir prognozuoja geresnį psichologinį bei socialinį prisitaikymą. Dalyviai gilino esmines mąstymo ir ugdymo nuostatas.
![]() |
![]() |
![]() |
Loreta Šalčiūnienė, projekto „Socialinė ir emocinė sveikata“ koordinatorė