Paskaita „Fizinė, psichinė, dvasinė žmogaus sveikata. Vaistažolių nauda“
Labai šaltą vasario 23 d. Panevėžio r. TAU Šilų fakulteto klausytojai rinkosi į žolininko, „Žolinčių akademijos“ viceprezidento Mariaus Lasinsko paskaitą „Fizinė, psichinė, dvasinė žmogaus sveikata. Vaistažolių nauda“.
Anot lektoriaus, „gamta kiekvienam, ateinančiam į ją atvira širdimi, ir pati atsiveria. O gerti vaistus, kai jau susergi, tai tas pats, kaip kasti šulinį, kai nori gerti. Mes neįdedame pastangų, o norime būti sveiki“. Jaunas ir energingas lektorius priminė apie stebuklingas spygliuočių, dilgėlės, kiaulpienės, siauralapio gauromečio, lakišiaus ir kitų mus supančių augalų galias.
Marius Lisauskas su jumoru kalbėjo apie gyslotį: „Sėklytes nubrauki, susiberi į burną ir... O kalbant apskritai apie visas sėklas, jas reikia sumalti ir sukramtyti, jei nenorime būti kaip paukščiai sėjėjai.“
Dar viena svarbi detalė – bet kokias vaistažoles geriau įsisavinti padeda medus, pakanka jo visai nedaug sučiulpti, o žolelių arbatą reikia gerti 21 dieną ir daryti 7 dienų pertrauką. Vėliau šį ciklą dar kartą pakartoti. Tada privalu daryti mėnesio pertrauką ir vėl viską iš pradžių. Juk ne veltui senovės išminčiai sako, kad arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintis.
Vakaro metu klausėmės ramybę skleidžiančios kanklių muzikos, ragavome žolininko surinktos kvapios arbatos. Po paskaitos klausytojai neskubėjo į namus, lektorius dalinosi patarimais, atsakinėjo į klausimus. Buvo galima įsigyti žolininko pasiūlytų augalų, gintaro hidrolantų bei žolelių mišinių: „Grožis“, „Ramus miegas“, „Peršalus“.
Audronė Antanaitienė, Panevėžio r. TAU Šilų fakulteto dekanė