Bendravimas piešiant
Raguvos kultūros ir Švietimo centrų vykdomoje programoje „Mokomės bendrauti ir bendradarbiauti, kalbėti ir susikalbėti“ viena iš veiklų yra praktikumas „Dailė kaip pirminė komunikacijos priemonė“. Lapkričio 14 d. ir 16 d. Trečiojo amžiaus universiteto Šilų ir Raguvos fakultetų klausytojai rinkosi į užsiėmimus, kuriuos vedė Raguvos gimnazijos dailės mokytoja Jovita Šikšnienė.
Kiekvienas gali piešti ir tokiu būdu išreikšti save. Žmogus piešia, tapo ne tam, kad sukurtų šedevrą, o tam, kad pajustų dvasinę pilnatvę. Piešiant atgyja mūsų prisiminimai ir išsiskleidžia fantazijos, užmezgamas dialogas su savimi. Tokia kūryba skatina atsipalaiduoti, žaidimas spalvomis padeda išsikrauti neigiamoms emocijoms, pagerina nuotaiką, didina kuriančiojo gebėjimą prisitaikyti prie nuolat kintančių gyvenimo situacijų, vadyti stresą ir tiesiog patirti kūrybos džiaugsmą.
Patys pabandėme piešti. Iš pradžių buvo neramu, nepasitikėjome savimi. Darbo eigoje atsipalaidavome, nustebome, tapome laisvesni, ėmėme tikėti, kad kiekvienas galime piešti. Kituose užsiėmimuose tęsime šią veiklą. Tokia patirtis reikalinga kiekvienam iš mūsų, nes tai ir yra esminis mūsų varikliukas, kuris veda į priekį.
Irena Sabaliauskienė,
TAU Raguvos ir Šilų fakultetų dekanė