Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Unikalus kontekstinis pradinis ugdymas, atliepiantis XXI a. vaikų poreikius

Pačią karščiausią birželio dieną rajono pradinių klasių mokytojai išvyko į Vilnių susipažinti su unikalia kontekstinio pradinio ugdymo programa, sukurta specialiai Karalienės Mortos mokyklai. Trys žavūs ir jauni pradinių klasių mokytojai Simonas, Dominykas ir Mykolas pristatė įspūdingus pranešimus, kaip jiems sekasi integruoti gamtos mokslus su vertybėmis. Klausytis buvo įdomu, nes mokytojai, degantys entuziazmu ir meile darbui, pasakojo apie savo veiklas su pradinukais.

Trečios klasės mokiniai su mėlynomis juostelėmis buvo pasiruošę svečiams aprodyti mokyklą ir pagelbėti visais klausimais. Karalienės Mortos mokyklai suteiktas Kembridžo mokyklos statusas įpareigoja užtikrinti nustatytų reikalavimų vykdymą ir standartų atitikimą bei garantuoja Kembridžo standartą atitinkančią ugdymo kokybę. Dirbama pagal Lietuvos pradinio ugdymo bendrąją programą. Ypatingą dėmesį skiria siekiui „išmokyti mokytis“, tad mokiniai mokosi ne tik darbo pamokoje, bet ir pačių mokymosi būdų. Vaikams būtina aiški struktūra, kūrybinė laisvė. Sudarytos sąlygos sąmoningai mokytis ir kurti nenuspėjamame ir nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Kontekstinio ugdymo sistema sukurta ieškant teorijos ir praktikos dermės, nuolat taikant ir tobulinant aktyvaus ugdymo(si) metodus, pri(si)taikant prie XXI amžiaus poreikių ir iššūkių. Karalienės Mortos mokykloje mokosi ne pamokomis, o temomis. Išsamiai pristato tą pačią temą matematikos, lietuvių kalbos, gamtos pažinimo, muzikos ir net kūno kultūros pamokose, kas padeda mokiniams lengviau įsisąmoninti žinias, kurias jie veiksmingiau pritaikys ir panaudos realiame gyvenime.

Trečiokai pristatė savo tyrimus. Mokiniai kalbėjo apie individualias tiriamąsias veiklas. Pristatyti improvizuoti projektai, atsiradę atliepiant į individulius mokiniams nuolat iškylančius klausimus apie juos supančią artimiausią aplinką.

Pradinių klasių mokytojai namo grįžo pasisėmę energijos ir naudingų žinių.

Karalienės Mortos mokykla 1
Karalienės Mortos mokykla 1
 Karalienės Mortos mokykla 2
Karalienės Mortos mokykla 2
 Karalienės Mortos mokykla 6
Karalienės Mortos mokykla 6
 Karalienės Mortos mokykla 3
Karalienės Mortos mokykla 3
 Karalienės Mortos mokykla 4
Karalienės Mortos mokykla 4


Švietimo centro informacija

Grįžti atgal

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 19

Šią savaitę 334

Šį mėnesį 1585

Iš viso 166241

Renginių akimirkos