Map
Facebook
Žemėlapis
PRŠC PPT padalinys
Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys
Metodinė veikla
Mokytojų metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
SPORTAS
Sporto renginiai
Projektai
Švietimo centro projektai
Registracija
Renginių kalendorius, registracija į renginius

Kaip išvengti nuobodulio

Trečiojo amžiaus universitete mokslo metai jau baigėsi, bet Bernatonių ir Raguvos fakultetų klausytojai veiklas tęsia. Gana vėsią ir lietingą birželio 14-osios dieną sušildė ir įprasmino besimokančiųjų susitikimas – dalyvavimas Raguvos kultūros centro parengtoje programoje „Pasivaikščiojimas – špaceras pu Raguvas mestelį“. Špacerui gavome žemėlapius, kuriuose pažymėta net devyniolika lankytinų objektų. Raguvos fakulteto dekanė Irena Sabaliauskienė, kalbėdama raguvių tarme, pristatė istorines ir kultūrines miestelio vietas, garsius žmones. Stabtelėjome prie šventos Agotos paminklo, Dievo Motinos gimimo cerkvės, kryžiaus-stogastulpio knygnešiams, prie Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo dangun bažnyčios, šventojo Florijono skulptūros. Prie Vaišvilų parko mūsų laukė Antanas Slučka. Jis supažindino su retais parko augalais, pristatė „Vabzdžių viešbutį“. Įdomiausi ir saviti Marytės Virbickienės kino ir tautinio paveldo muziejus „Hulivuds sovietinė pirty“ bei Zenono Bataičio „Akmenų muziejus pu atviru dangum“. Kultūros centre pasitiko trijų kartų dainininkių trio. Puikiai skambėjo lietuvių liaudies, tremtinių dainos. Gerdami žolelių arbatą ragavome sūrį su šviežiu bičių medumi, vietos šeimininkių keptą raguvių trupiniuotį ir diskutavome, kaip išvengti nuobodulio ir vienatvės. O geriausi to pavyzdžiai buvo Trečiojo amžiaus universiteto Raguvos fakulteto žmonės: Irena, Marytė, Antanas, Zenonas, Ona, kurie ne tik patys nenuobodžiauja, bet ir kitiems neleidžia nuobodžiauti. Dar liko neaplankytų objektų, neaptartų temų. Todėl manau, kad teks dar kartą pašpaceruoti pu Raguvos miestelį.

Grįždami namo, pakeliui aplankėme Senovinių eglutės žaisliukų muziejų Miežiškiuose. Tai dar vienos puikios asmenybės Violetos Karklytės iniciatyva ir išmonė idėją paversti realybe bei džiuginti žmones.

Edukacija Raguvoje 1
Edukacija Raguvoje 1
 Edukacija Raguvoje 3
Edukacija Raguvoje 3
   Edukacija Raguvoje 4
Edukacija Raguvoje 4
Edukacija Raguvoje 2
Edukacija Raguvoje 2
 Edukacija Raguvoje 5
Edukacija Raguvoje 5
   

Nuoširdžiai dėkojame sutiktiems žmonėms bei Panevėžio rajono švietimo centrui už pagalbą ir dėmesį organizuojant Trečiojo amžiaus universiteto renginius mūsų fakultetuose, už suteikiamą transportą.

Skaidrutė Kriukienė Bernatonių fakulteto dekanė

Loading

Biudžetinė įstaiga
Panevėžio rajono švietimo centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. +370 45 582 971,
       +370 45 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Lankytojai

Šiandieną 15

Šią savaitę 665

Šį mėnesį 2235

Iš viso 163153

Renginių akimirkos