Map
Facebook
Žemėlapis
Apie mus
Informacija apie švietimo centrą
Metodinė veikla
Rajono metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
Projektai
Informacija apie Švietimo centro projektus
Registracija
Renginių sąrašas, registracija į renginius
SPORTAS
Sporto renginiai

„Epale“ seminaras-diskusija „Suaugusiųjų pagrindiniai gebėjimai: ar mes raštingi?“

Švietimo centras, Panevėžio rajono neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatorius, pakvietė įvairių įstaigų darbuotojus dalyvauti „Epale“ seminare-diskusijoje „Suaugusiųjų pagrindiniai gebėjimai: ar mes raštingi?“ Seminare dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo suaugusiųjų švietimo darbuotojų mobilumo projektų konsultantė Jurgita Melaikienė.  Dalyviai išklausė Arūno Bėkštos pranešimą „Nėra taip blogai“ ar „Galėtų būti geriau“? Pranešimo metu A.Bėkšta ( Lietuvos suaugusiųjų asociacijos valdybos narys) įtaigiai atskleidė savo ir įvairių švietimo atstovų požiūrį į PIAAC tyrimo rezultatus.

PIAAC (Programme for the International Assessment of Adult Competencies) – tai tarptautinis suaugusiųjų kompetencijų tyrimas. Tyrimą vykdo EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) (angl. OECD).

A.Bėkšta pristatė, kad buvo tirtos trys sritys: raštingumas – gebėjimas suvokti rašytinius tekstus ir atitinkamai į juos reaguoti (OECD šalių vidurkis 268, Lietuvos vidurkis 267); matematinis raštingumas – gebėjimas atlikti matematinius skaičiavimus ir suprasti matematines sąvokas (OECD šalių vidurkis – 263, Lietuvos vidurkis – 267); problemų sprendimas technologijų pagalba – gebėjimas gauti, interpretuoti ir analizuoti informaciją, rastą, pertvarkytą ir perduodamą skaitmeninėje aplinkoje (OECD šalių vidurkis – 31, Lietuvos vidurkis – 18). Lektoriaus teigimu, nėra ko džiūgauti, kad pagal skaitymo ir matematinio raštingumo rezultatus esame arti statistinio vidurkio, nes detaliau įsigilinę matome, kad Lietuvoje didžioji apklaustųjų dalis pasiekė tik II raštingumo lygį. Problemų sprendimą pasinaudojant IT A.Bėkšta apibūdino kaip gebėjimą pasinaudoti technologijomis įvairiose darbo ir asmeninio gyvenimo (kompiuterizuotoje degalų kolonėlėje, prekybos centro savitarnos skyriuje) situacijose.

Lektorė Vilija Lukošiūnienė (Lietuvos suaugusiųjų asociacijos prezidentė) pristatė Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninę platformą „Epale“, kurioje galima rasti daug metodinės medžiagos, išsakyti nuomonę (tinklaraštyje, forumuose, teminėse diskusijose), reklamuoti savo veiklą, rasti informaciją ir registruotis į Lietuvoje ir Europoje vykstančius renginius (plačiau: https://ec.europa.eu/epale/lt/home-page). Lektorė žaismingu interviu metodu vedė diskusiją apie suaugusiųjų bendruosius gebėjimus, kuriuos palygino su ledkalniu.  

Renginio dalyviai suprato, kad Panevėžio rajono suaugusiųjų bendrųjų gebėjimų ledkalnį kilstelėti aukštyn galime tik visi kartu, o kaip gebėjimai ateityje keisis, priklauso ir nuo to, kokius tikslus išsikelsime. Vidutinis tikslas – „aukščiau nebus, nes tai yra mūsų svajonių viršūnė (A.Bėkšta“), aukštas tikslas – aukšti bendrųjų gebėjimų rezultatai.

Epale seminaras 1
Epale seminaras 1
Epale seminaras 2
Epale seminaras 2
Epale seminaras 3
Epale seminaras 3

Renata  Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

Grįžti atgal

Loading

Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono švietimo įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 71,
       (8 45) 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

skirtukas
skirtukas2d
skirtukas3d
skirtukas4d
skirtukas5d
skirtukas6d
skirtukas7d
skirtukas8d
skirtukas 4 d

Renginių akimirkos