Map
Facebook
Žemėlapis
Apie mus
Informacija apie švietimo centrą
Metodinė veikla
Rajono metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
Projektai
Informacija apie Švietimo centro projektus
Registracija
Renginių sąrašas, registracija į renginius
SPORTAS
Sporto renginiai

Žiemgalos gamtos ir kultūros turtai

Panevėžio rajono TAU Raguvos ir Šilų fakultetų klausytojai dalyvavo edukacinėje programoje „Bauskės apylinkių kultūros paveldo objektai“. Kelionė į Latviją neprailgo. Panevėžio rajono vyr. specialistas paveldui Petras Juknevičius pristatė mūsų ir Pasvalio rajonų įžymius objektus, pasakojo apie šio krašto įžymybes. Latvijoje programa prasidėjo XVII a. pradžioje pastatytoje Bauskės rotušėje, iki 1740 m. ji buvo didžiausia Kuržemės ir Žiemgalos hercogystėje ir viena iš didžiausių Latvijoje. Senjorai dalyvavo programoje „Sverk ir matuok Bauskėje“. Jie sužinojo savo svorį pūdais ir uncijomis, o ūgį – uolektėmis ir pėdomis. Pažintį su Bauske tęsė pasivaikščiodami po senamiestį, kuris mena XVI a. Liuteroniškoje Šv. Dvasios bažnyčioje labai šiltai ir maloniai pasitiko bažnyčios prižiūrėtoja Zenta, kuri senjorus nustebino lietuviškai pasakodama bažnyčios istoriją, pristatydama kultūros paveldą ir atsakinėdama į senjorų klausimus.
TAU klausytojai apsilankė Bauskės pilyje, pastatytoje XV a. viduryje ir yra Nemunėlio ir Mūšos upių santakoje, apžiūrėjo Livonijos ordino pilies griuvėsius, pamatė 1562–1620 m. Kuržemės hercogystės drabužius ir papuošalus.
Toliau kelionę tęsė etnografinėje sodyboje, žemės ūkio technikos ir retro mašinų muziejaus komplekse „Mikelis“.
Aktyviai ir turiningai keliaudami po Žiemgalą senjorai pajuto senovės dvelksmą, pamatė, kaip istorija susipina su dabartimi, papildė ir atnaujino savo žinias.

ziemgula 4
ziemgula 4
 
 ziemgula 3
ziemgula 3
ziemgula 1
ziemgula 1
 
ziemgula 2
ziemgula 2
 Lina Šachova,
Švietimo centro metodininkė

Loading

Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono švietimo įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 71,
       (8 45) 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

Renginių akimirkos