Map
Facebook
Žemėlapis
Apie mus
Informacija apie švietimo centrą
Metodinė veikla
Rajono metodinių būrelių veikla
TAU
Trečiojo amžiaus universitetas
Projektai
Informacija apie Švietimo centro projektus
Registracija
Renginių sąrašas, registracija į renginius
SPORTAS
Sporto renginiai

Lankytojai

Šiandieną 70

Šią savaitę 222

Šį mėnesį 1749

Iš viso 69709

Panevėžio r. TAU klausytojai lankėsi Kaune

Lapkričio 29-ąją Smilgių ir Gustonių TAU klausytojai gėrėjosi nuostabiais ispaniškais flamenko šokiais Panevėžio muzikiniame teatre, o gruodžio 2-ąją vėl kartu lankėsi Kaune.
„Gyvenimas – kaip didelė simfonija“, – tokiais M.K.Čiurlionio žodžiais pasitiko TAU studentus bene žinomiausio Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus muziejaus darbuotojai. Jaunutė gidė su meile ir išmanymu vedė mus didžiojo menininko gyvenimo ir kūrybos takais takeliais tai priartindama jį prie mūsų, tai iškeldama į dvasines, kvapą gniaužiančias aukštumas, verčiančias ir mūsų sielas kilstelti, išskleisti sparnus taip, kaip Čiurlionio paukštis jo fantastiškuose muzikiniuose paveiksluose... Susitikimas su Čiurlioniu jo šventovėje Kaune buvo ne tik savotiška mūsų TAU fakulteto studentų duoklė Čiurlionio metams, bet daugeliui tikras atradimas... Nežiūrint garbaus klausytojų amžiaus, dalis čia apsilankė pirmą kartą, o tie, kurie kažkada yra čia buvę, dabar didžiojo menininko kūrinius pamatė brandaus žmogaus akimis.
Trumpam stabtelėjome reprezentacinėje Kauno miesto Vienybės aikštėje, kurioje matėme Nepriklausomybės metais atstatytą J.Zikaro Laisvės paminklą, Amžinosios ugnies aukurą, žymių žmonių biustus. Nusifotografavome prie paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“, kuris pastatytas iš akmenų, suvežtų iš įvairių Lietuvos vietų, kuriose buvo pralietas kovotojų už Tėvynės laisvę kraujas. Vieno iš TAU klausytojų teigimu, paminkle yra įmūryti ir trys akmenys iš Smilgių apylinkių.
Vėliau M.Žilinsko galerijoje dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Skambant Oginskio polonezui...“. Maloniai sutikti galerijos darbuotojų, vėl leidomės į naują pažinimo kelionę. Šį kartą garsios ir daug nusipelniusios Lietuvos kultūrai Oginskių giminės keliais. Sužinojome, kad vienas iš šios giminės atstovų – Mykolas Oginskis – globojo ir iki savo gyvenimo pabaigos rėmė M.K. Čiurlionį. Įdomiausia buvo paskutinė edukacinės programos dalis, kai visi klausytojai, tyliai skambant polonezui, tušu ir plunksna, naudodamiesi M.K.Oginskio „Priesakais sūnui“ turėjo sukurti ir užrašyti priesakus sau, savo vaikams ar anūkams... Nuostabu, kad TAU klausytojai aktyviai kūrė, o vėliau kai kurie net dalijosi savo mintimis su bendramoksliais. Vieno iš TAU klausytojų užrašytas priesakas sau, manau, tiktų visiems studentams: „Nepamiršk, kad judėjimas, minčių pratybos – tai sveikata ir ėjimas į priekį...“
Po edukacinės programos laisvą laiką leidome įvairiai: vieni lankėsi M.Žilinsko galerijoje esančiose Egipto ir dailės salėse, žavėjosi nuostabiais kilimais, indais, kiti ramiai meditavo šalia galerijos esančioje Kauno Šv.arkangelo Mykolo bažnyčioje ar vaikštinėjo po renovuojamą Laisvės alėją, užkandžiavo kavinukėse...
Po valandos mūsų rūpestingasis vairuotojas Gediminas pasuko į Botanikos sodą. Nors metų laikas čia lankytis ne pats geriausias, tačiau ten, didžiausioje Lietuvos oranžerijoje, buvo kuo pasigrožėti. Botanikos sode pamatėme ne tik didelę egzotinių augalų kolekciją, bet ir didžiausią naujieną – gyvų tropinių drugelių parodą, kuri sužavėjo visus.
Turininga išvyka į Kauną TAU studentams suteikė galimybę susipažinti su dviejų neeilinių Lietuvos kultūros ir istorijos asmenybių – M.K.Čiurlionio ir K.Oginskio – kūryba ir gyvenimu. Grįžome dvasiškai pakylėti, praturtinę savo vidinį pasaulį, praplėtę kultūrinį akiratį bei dar labiau suartėję. Atsisveikindami TAU studentai geru žodžiu minėjo Panevėžio rajono TAU įkūrėjus bei džiaugėsi geranoriško ir atidaus vairuotojo Gedimino dėmesingumu vyriausiajai mūsų išvykos dalyvei 86 metų Onutei.

ALDUTĖ VAIČIŪNIENĖ, PANEVĖŽIO R. TAU SMILGIŲ FAKULTETO DEKANĖ

Grįžti atgal

Loading

Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono švietimo įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 195271084 
Beržų g. 50
36145 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 71,
       (8 45) 462 813
El.p. centras@prsc.lt

Straipsnių archyvas

skirtukas
skirtukas2d
skirtukas3d
skirtukas4d
skirtukas5d
skirtukas6d
skirtukas7d
skirtukas8d
skirtukas 4 d

Renginių akimirkos